Uçağa binerken yanınıza alabileceğiniz ve alamayacağınız şeyler:

Bu, tüm havalimanlarının işini kolaylaştıracak ve herhangi bir gecikme yaşanmayacak:

Değerli Eşyalar: Altın saat, mücevher gibi değerli eşyalarınızı valizinize koymayınız. Hasar görmesi veya çalınması durumunda tazminat alamazsınız. Bu tür eşyaları el bagajınızda yanınıza almanız daha iyidir. Bu sayede görüş alanınızda olduklarından emin olacaksınız.

Oyuncaklar: Özellikle çeşitli tabancalardan, sapanlardan, spor sopalarından bahsediyoruz. Ayrıca yanınıza patlayıcı madde almanız da kesinlikle yasaktır. Bunlar şunları içerir: patlatıcılar, havai fişekler, maytaplar ve çeşitli havai fişekler. Uçağa veya çantaya alınamazlar. Bu tür eşyaların yolcular ve mürettebat için tehlikeli olduğu düşünülmektedir. Uçuştan sonra varış noktanızda her türlü tatil özelliğini satın almak daha iyidir.

Tatil paketinde paketlenmiş hediyeler:

Bunları yanınıza almanız önerilmez çünkü büyük olasılıkla bir güvenlik görevlisi paketi açıp içindekilere bakacaktır. Bu nedenle bu konuda zaman kaybetmenin bir anlamı yok. Yanınıza bir hediye alın ve onu varış yerinizde paketleyebilirsiniz. Kontrol edilmiş bagajda taşınabilirler.

Uçağa binerken yanınıza alabileceğiniz ve alamayacağınız şeyler:

Sıvılar: Uçağa 100 mililitreden fazla sıvı alınamaz. Ayrıca kesinlikle rezervasyon yaptırıldı:
Su, alkol, çorbalar dahil tüm içecekler;

– dekoratif kozmetikler;

– spreyler ve basınç silindirleri;

– diş macunları dahil macunlar;

– saç ve duş jeli dahil jeller;

– reçeller ve konserveler;

Kurallar bebek maması ve ilaçları için geçerli değildir. Ancak uçuş sırasında yalnızca ihtiyacınız olan miktarı yanınıza alabilirsiniz.Sıvı bazlı hediyeleri (paketlenmemiş) check-in bagajınıza koyduğunuzdan emin olun .

Kırılacak eşyalar: Bu eşyaların seyahatte hayatta kalmasını ve sağlam kalmasını sağlamak için, balonlu ambalaja sarılmalı ve ardından yumuşak giysilere sarılmalıdır. Bu bir sweatshirt, kazak veya ceket olabilir. Bunları kayıtlı bagajınıza koyun. Orada her taraftan sarılmışlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x